Koolitus on mõeldud tervishoiutöötajatele, kes soovivad panustada esmaabiõppesse ja enese arengusse. Koolituse käigus saab kaasaegsed ja tõenduspõhised teadmised esmaabist ja arusaama pedagoogilistest alustest. Teadmised esmaabi koolituse läbiviimisest.
Lisaks kuulub koolituse programmi eneseväljenduse/hääle- ja kõnetreening, mille eesmärk on viia tähelepanu koolitaja kui avaliku esineja eneseväljenduse potentsiaalile ning hääle- ja kõne meisterlikule valdamisele. Eneseväljenduse ja hääletreeningu blokis õpitakse, kuidas saavutada hääl, mis on toetatud ja vastavalt ruumiomadustele suunatud ning kõlav, kuidas leida iseenda hääles sagedus, milles on piisav ja tarvilik resonants ning kuidas treenida kõne ning mõtete edastamise selgust. Eneseväljenduse treeningu metoodika kätkeb närvisüsteemi regulatsiooni, keha maandustehnikaid ja enesekasutuse optimeerimist, mis on oluliseks sissejuhatuseks sellele, kuidas kirjutada üle esinemisärevus.
Sihtgrupp: Tervishoiutöötajate riiklikusse registrisse kantud tervishoiutöötajad.
Osalemise eeldus: Eelnevalt läbitud „Esmaabi koolitus 16 ak/h või 8 ak/h (mitte kauem kui 3 aastat tagasi)
Õpiväljundid:
· Teab kaasaegseid seisukohti esmaabi andmiseks traumade, õnnetusjuhtumite, haigusseisundite ning taaselustamise korral;
· Rakendab kaasaegseid võtteid esmaabi andmiseks traumade, õnnetusjuhtumite, haigusseisundite ning taaselustamise korral;
· Koostab esmaabi koolitusprogrammi erinevatele vanusegruppidele ja sihtrühmadele, kasutades asjakohaseid õppe-, hindamis- ja tagasisidestamise meetodeid;
· Viib läbi esmaabi koolitusi lähtudes koostatud koolitusprogrammist ning rakendades asjakohaseid õppe-, hindamis- ja tagasisidestamise meetodeid.
Eneseväljenduse/hääle- ja kõnetreening:
· Mõistab hääleaparaadi olemust ning seda, kuidas saab alguse hääleteke.
· Teab, mis mõjutab häält ja häälekvaliteeti ning omab praktilisi tööriistu, kuidas saavutada optimaalne ja efektiivne häälekasutus.
· On saanud praktilise kogemuse, kuidas kasutada hääletuge ning kuidas suunata oma häält vastavalt ruumi vajadustele.
· Mõistab lähemalt, millised on pärssivad keha- ja häälekasutuse harjumused ning kuidas liikuda edasi oma keha-meele potentsiaali avardamise suunas.
· Teab, milline on seos hääle ja eneseregulatsiooni vahel ning oskab iseenda keha ja meelt maandada ning esinemiseks ette valmistada.
· Omab arengupsühholoogilisi baasteadmisi, mis on eelduseks, et saaksime inimestena alustada päris/süvaõppimist ja arenemist ning toetada ka enda poolt juhitud grupi ja üksikõpilaste arengut.
Õppe sisu:
Koolitusel läbitavad teemad:
· Erinevate vanusegruppide koolitamise põhimõtted.
· Õppeprotsessi kavandamine, koolituse planeerimine ja ettevalmistamine.
· Koolitusprogrammi koostamine.
· Koolituse korraldamise põhimõtted.
· Koolituse läbiviimine, õppe-, hindamis- ja tagasisidestamise meetodid.
· Õpitulemuste ja õppeprotsessi hindamine, eneserefleksioon.
Esmaabi teemad:
· Õnnetusolukorra hindamine, õnnetusolukorras tegutsemine (sealhulgas paanikaga toimetulek) ja hädaabi kutsumine, häirekeskuse töö.
· Kannatanu seisundi hindamine (sealhulgas kannatanu asendi muutmisega seotud ohud), esmaabi olemus ja üldpõhimõtted, välistingimustes abiandmise iseärasused, edasise tervisekahju ennetamine.
· Esmaabi teadvusetuse korral.
· Võõrkeha eemaldamine hingamisteedest ja vabade hingamisteede tagamine.
· Esmaabi vigastuste korral – keha pindmised ja sügavad vigastused, verejooksud ja nende peatamise võtted, haavade sidumise võtted ja reeglid, luumurdudega kaasnevad ohud, liigesetraumad (sealhulgas nihestused ja nikastused), erinevate kehaosade põrutused ja muljumised; silmakahjustused.
· Eluohtlikud seisundid, nende äratundmine ja hädavajalikud tegevused (näiteks infarkti, insuldi, epilepsiahoo, diabeetilise kooma, anafülaktilise šoki, astmahoo) korral.
· Esmaabi uppumise, mürgistuse, söövituse, põletuse, külmakahjustuse ja elektrilöögi korral.
· Meditsiinilise šoki olemus ja šokiseisundis kannatanu abistamine.
· Täiskasvanute ja laste taaselustamine (sh AED kasutamine).
· Erakorraline sünnitus
· Putukate ja loomadega seotud vigastused.
Eneseväljenduse/Hääle- ja kõnetreeningu teemad:
· Kehatöö ja hingamine, närvisüsteemi regulatsioon ja maandus
· Hääletugi
· Hääle suunamine (ruum ja publik)
· Hääle resonants
· Diktsioon ja selge mõtte edastus
Õppe maht: 40 ak/h millest 32 ak/h on auditoorne (koolitusklassis) ja 8 ak/h iseseisev töö.
Grupi suurus: 8-16 inimest. NB! kui grupp ei täitu tagastatakse raha!
Koolitajad:Mikk Orasmaa (esmaabi)
Kerli Rannala (hääle- ja kõnetehnika)
Lõpetamise tingimused: Koolitusel lõpetamise tingimuseks on 100% osalemine ja iseseisva töö esitamine. Peale mida väljastatakse digitaalne või paberkandjal tunnistus. Juhul kui koolitus jääb poolikuks väljastatakse tõend läbitud mahu ja teemade kohta.
Koolituse tunnistusega lõpetanud esmaabiõpetaja tohib pärast koolituse lõpetamist läbi viia esmaabikoolitusi vastavalt SM määrusele.
Hind: 750€Küsi pakkumist!